NSK Group bünyesinde yer alan NSK Sıcak Metal Dövme fabrikası 5.000 m²’si kapalı toplamda 10.000 m² alanda üzerinde Dövme hatları, Kalıphane, Talaşlı üretim bölümleri ile Bursa Karacabey’de, kauçuk-metal üretimi Bursa’da olmak üzere toplam 100 çalışanı ile faaliyetlerini sürdürmektedir.

NSK Sıcak Metal Dövme, friksiyon presler ve düşmeli çekiçler ile yıllık 12.000 ton dövme kapasitesi ile çalışmaktadır. NSK Sıcak Metal Dövme, 1950’den bugüne metal sektörü tecrübesi ile 0,10 - 20 kg arasında çeşitli boy ve şekillerde karbonlu ve alaşımlı çelik parçalar üretmektedir.


Teknik resimden kalıp aşamasına, katı modellemeden direk kalıbın dik işlem merkezlerinde şekil bulmasına; teknoloji, bilgi ve yüksek standartlar gerektiren her süreci NSK Sıcak Metal Dövme Tesisleri’nde “tek çatı altında” yönetiyoruz. Dünya’da ve Türkiye’de ağırlıklı olarak otomotiv olmak üzere işlemeli ve işlemesiz ürünleri tüm sektörlere sunmaktadır.

Ürün ve hizmetlerinin uluslararası kabul görmüş bir standarda uygun olarak üretildiğini gösteren ISO 9001:2015 ve IATF 16949:2016 belgelerine sahip olan fabrikamız, mükemmel iş sonuçlarının alınması için, talepten teslimata kadar kalite, çevre sistemleri, iş sağlığı ve güvenliği gereklilikleri kapsamında ki tüm süreçleri etkin ve verimli yöneterek sürekli olarak iyileştirmeler yapmaktadır.